Stævne:


År:

Resultater: DM junior 2020


Vis løftere
Sorter løftere:
Dato 
10/24/2020 DM junior 2020
9/20/2020 Øst senior 2020
9/20/2020 Øst masters 2020
9/20/2020 Vest Senior 2020
9/20/2020 Vest master 2020
9/20/2020 Vest ungdom 2020
9/20/2020 Vest junior 2020
9/19/2020 Øst ungdom 2020
9/19/2020 Øst junior 2020
9/5/2020 B øst 2020
9/5/2020 B vest 2020
8/29/2020 Diplomstævne IK99
8/1/2020 Rust cup 2020
7/18/2020 AK Jydens klubmesterskaber 2020
3/7/2020 Gladsaxe Crossfit club open 2020 masters
3/7/2020 Gladsaxe Crossfit club open 2020
2/29/2020 U17 DM 2020
2/29/2020 U15 DM 2020
2/28/2020 Malta 2020 international open
2/15/2020 DM masters 2020
2/1/2020 B-DM 2020
1/27/2020 Roma world cup 2020
1/26/2020 Reykjavik International Games 2020
1/18/2020 CWC junior 2020
1/18/2020 CWC senior 2020
1/18/2020 CWC ungdom 2020
1/4/2020 Ladies open masters
1/4/2020 Ladies open ungdom
1/4/2020 Ladies open
TrækStød
 NavnKlubAlderVægt1.2.3.Bedste1.2.3.BedsteTotalpoints
-55
1 Rasmus Luffe Svendborg Atlet Club1553.50354042405055555595150.62
2 Christian Jensen VK 491447.90303538384045484886149.16
3 Alfred Høj AK Viking1135.60242628263234363662142.35
-61
1 Alexander Nyberg Århus Crossfit Vægtløftning1559.506972757590949595170249.11
2 Kasper Lund Århus Crossfit Vægtløftning1658.505659616168717474135200.23
3 Theon Jensen Svendborg Atlet Club1556.10354042354550545489136.11
-67
1 Micklas Grandorf Hansen IK 991564.3074747974939710097171237.68
2 Magnus Olesen Svendborg Atlet Club1561.705560656570758275140200.04
3 Alfred Borgkvist VK Esbern Snare1465.4025293329303540406994.85
-73
1 Nicky Chengde ye AK Viking1869.3074747874104107110107181239.96
-81
1 Marcus Traber VK Esbern Snare1979.70909010590115125135125215263.52
-89
1 Allain Mwiseneza VK Esbern Snare2083.00859510085105115125125210252.20
2 Ali Besirevic Svendborg Atlet Club1985.206570757580859085160189.75
-96
1 Velid Besirevic Svendborg Atlet Club1992.807575808095100105100180205.52
-109
1 Natthawut Buasai Mikkelsen Bagsværd VK20105.80110117124124140147152147271294.65
109+
1 Niklas Enevldsen Svendborg Atlet Club19109.3095100106100122130135135235252.86
2 Lucas Olesen AK Gotha20112.40101107110107122122128122229244.34
3 Gustav Bendix Beiter IK 9917115.6083889388104110116116204215.95
-45
1 Tilde Hansen IK 991344.70384042405153555393156.24
2 Sophie Lerche Svendborg Atlet Club1244.90363838364550555086143.94
3 Leyla Muratov Ålholm IF1242.00313435354043444479140.03
-49
1 Emily Lykke AK Viking1347.204345474757606360107171.89
2 Ida Caroline Mørck Bagsværd VK1346.904649494654565959105169.55
-55
1 Luna Ohm Lydestad IK 991653.80586163617073070131190.55
-59
1 Siff Wibling AK Viking1757.506565696975797975144200.05
2 Maya Bjørnvik Bagsværd VK1758.304750535361616363116159.68
3 Samia Danris AK Viking1857.504750525055575755105145.87
-64
1 Jasmin Agertoft Bagsværd VK1863.606568707080838686156203.29
2 Alexis-Timea Bolchis-Szalai IK 992059.905353575770717373130175.83
3 Julie Støttrup AK Jyden2061.804245464658586363109144.55
4 Tiana Nihøj Stockford AK Viking1159.10333537373941434380109.14
5 Viktoria Sander Bagsværd VK1460.0018212421222426264763.50
-71
1 Maja Bjørn Ålholm IF1469.205557615771717373130161.43
2 Emma Knudsen AK Jyden2065.104345484555576055100128.52
87+
1 Laura Nielsen ingen klub1588.104550555555606565120133.32